Каталог саджанцівДекоративні дерева
Каталог саджанців
Береза

Саджанці берези ціна від ГрінМаркет

Береза, представник сімейства Березові, є однією з найбільш поширених порід серед дерев Північної півкулі. Це сімейство налічує понад сто видів. Ботанічні види та різноманітні, виведені селекціонерами, сорти берези здавна оселилися у наших садах та парках.

Показано 1 - 2 позицій (усього позицій 2)
 • Код товару: 008215
 • Назва: Betula pendula
 • Назва українська: Береза плакуча
 • Висота: 20 м
 • Час цвітіння: квітень-травень
 • Колір квітки: зелено-жовтий
 • Вік саджанця: дворічний
90.00 грн
 • Код товару: 009648
 • Назва: Royal Frost
 • Назва українська: Береза Роял Фрост
 • Висота: 7-9 м
 • Час цвітіння: березень-квітень
 • Колір квітки: зеленувато-жовтий
 • Вік саджанця: двухлетний
129.00 грн
Береза

Саджанці берези

 Значна частина видів беріз є деревами великого розміру з різною за формою кроною, від пірамідальної до розлогої, та потужною поверхневою кореневою системою. І лише деякі північні види ростуть невеликими кущами, або, навіть, такими, що стелються. Цвітіння берези відбувається до розпускання листочків. Її суцвіття – сережки, надзвичайно декоративні, прикрашають сад ще з ранньої весни. Береза належить до швидкоростучих порід, тому з віком, через щільну тінь та поверхневі корені, вона витісняє трав’янисту рослинність під кроною.

Як виростити березу у саду

 Вибрати та купити березу, а потім висадити її на ділянці під силу навіть садоводу-початківцю. Найбільш підходящим ґрунтом є суглинковий та пухкий піщаний, проте рослина не вибаглива як до складу і якості ґрунту, так і до рівня ґрунтових вод. Не буде в захваті береза, хіба що від вапнякових ґрунтів, у яких сповільнить свій ріст.

 Ця світлолюбна порода має необхідність у сонячному світлі, а зростаючи у груповому насадженні з хвойними, найчастіше з соснами, може пригнічувати їх своїм стрімким ростом. Додержуючись мінімальних вимог щодо робіт з висаджування, дотримуючись режиму зрошування після посадки, здійснивши мульчування пристовбурного кола - можна бути впевненим у досягненні успіху.

 Під час посадки заповніть яму садовою землею, наполовину змішавши з торфом, піском і перегноєм, взятими в однаковій кількості.

Особливості догляду

 При висаджуванні варто урахувати ще одну особливість, якою володіє береза: її коренева система осушує ґрунт, тому висадка під березою багаторічників та кущів, що полюбляють вологу і тінь, неминуче призведе до їх загибелі. А ось цибулинні – стануть найкращими компаньйонами для цього дерева.

 Береза надзвичайно морозостійка, стійка до перепадів температур, весняних заморозків, літньої спеки. Доросле дерево вже не потребуватиме додаткового зрошування влітку.

 Обрізка та догляд за березою є такими ж простими й стандартними, як і за іншими декоративними деревами. Швидше за все, вона буде лише прикрашати сад улітку, аніж вимагатиме до себе додаткової уваги.

 Берези у ландшафтному дизайні

 Нема такого саду, у якому не знайшлося б місця для берези. Вони настільки різноманітні, що з легкістю можна підібрати для будь-якої дизайнерської ідеї чи для саду, незалежно від його розміру, з будь-якими ґрунтовими умовами. Береза має гарний вигляд в якості солітера, її можна використовувати цілими масивами та висаджувати вздовж алей. Карликові берези чудово поєднуватимуться з ландшафтами, де використовується багато каменю.

 Комбінування берези з популярними сьогодні злаками, це один із сучасних трендів: не потребують особливого догляду, є стабільно декоративними. На малі площі підійдуть прищеплені декоративні форми Betula pendula ‘ Yongii&rsquo. Різноманіття форм та забарвлення листя берези теж може вразити. Від майже цільних до глибоко розсічених, Береза Dalecarlica, від зелених і жовтих навіть у літню пору року до насичено пурпурових - Береза Purpurea.

 Особливо цінним для зимового саду є колір березової кори: у більшості вона біла, проте є види з жовтуватою, рожевуватою чи червонувато-бурою корою, а в деяких вона сіра, коричнева або чорна.

Береза - це одна з омріяних декоративних рослин у саду!

Більше дізнатся про берези, можна у статті "Берёза в ландшафте сада"

0 грн