Декоративні цитрусові кімнатні рослини в асортименті
Інтернет-магазин GreenMarket рекомендує купити цитрусові кімнатні рослини в Україні в асортименті для отримання врожаю екзотичних фруктів на своєму підвіконні.
Крім ефектного плодоношення кімнатні цитрусові культури добре очищають повітря, насичуючи його корисними властивостями.
Особливості кімнатних сортів
Домашні цитрусові рослини – це вічнозелені деревця, які полюбилися квітникарями за декоративність і можливість мати корисні свіжі фрукти цілий рік. Особливості домашніх видів:
- Можна виростити деревце всього з однієї кісточки, але не дочекатися плодоношення без проведення спеціальних маніпуляцій.
- Плід будь-якого цитруса має яскраве забарвлення шкірки.
- Цвітіння настає через кілька років.
- Не всі сорти дають їстівні фрукти.
- У домашніх цитрусових може бути смак відмінний від звичайних фруктів.
- Коріння не мають мочковатих відростків.
- При зниженні температури нижче необхідної для цитрусових позначки, вони скидають листя.
Цитрусові рослини: види
З великої кількості існуючих різновидів цитрусових рослин для домашнього вирощування можна придбати:
- Лимони: «Павловський» – висота рослини до 2 м, «Новогрузинський» – плоди вагою до 120 г, «Дженоа» – до 5 років дає до 50 плодів.
- Мандарини: «Клементін» – гібрид з апельсином, «Сочинський 23» – плоди вагою до 80 г, «Ковано-Васе» - плодоносить з другого року посадки.
- Апельсини: «Павлівський» – з плоскими плодами, «Аджарський безнасінний».
- Кумкват або «золотий апельсин»: «Гонконгський», «Марум» і гібриди: «Каламондін» з мандарином, «Оранжеват» з апельсином, «Лаймкват» з лаймом.
Інтернет магазин пропонує купити цитрусові рослини, для чого необхідно оформити замовлення на сайті і Вам буде проведена доставка поштою.
Догляд за цитрусовими рослинами
Якщо Ви хочете купити кімнатні цитрусові рослини, потрібно знати, що ці представники тропіків для підтримки гарного зовнішнього вигляду і активного плодоношення потребують правильному догляду, який складається з обов'язкових вимог:
- Освітлення повинне бути тривалим не менше 12 ч. Для цього цитрусові рослини повинні розташовуватися на південно-західних і південно-східних вікнах. Повертайте горщик кожні 10 днів на кілька сантиметрів.
- Температура в приміщенні для комфортного утримання +18…26°С влітку і +12…16°С взимку.
- Полив повинен бути регулярним з обприскуванням крони кустів відстояною теплою водою, без застою вологи і пересихання грунту, з підтриманням вологості до 60% влітку і не менше 55% взимку.
- Потрібно знати, коли і чим удобрювати цитрусові, так, ця процедура виконується під час активного росту з лютого до другої половини вересня. Для кореневого та позакореневого живлення використовують спеціальні добрива для цитрусових культур.
- Формування крони проводять в перших числах лютого для створення компактної рослини.
Пересадка і розмноження культури
Всі цитрусові рослини, види яких представлені в ГрінМаркет, потребують пересадки: молоді рослини – щороку, зі збільшенням обсягу вазона на кілька сантиметрів, а дорослі екземпляри піддаються цій процедурі через 2-3 роки. Пересадка проводиться методом перевалки, попередньо рясно политого деревця, без руйнування земляного кома.
Для розмноження культури використовують кілька способів: насіння, щеплення на якісний підщеп і живця, віком не менше 6 міс.
Шкідники і хвороби
Через неправильний догляд за деревами в домашніх умовах можуть проявитися грибкові хвороби, такі як: мальсекко (почорніння гілок), гоммоз (камедетеча) і борошниста роса. Частини рослини, уражені хворобою, видаляються, і проводиться обробка фунгіцидами, наприклад, «Гамаіром» і «Ордань».
Шкоду деревцям можуть завдати комахи, яких видають такі ознаки:
- борошнистий червець – білі кульки в пазухах листків;
- щитівка – краплі воску на всіх частинах рослини;
- павутинний кліщ – жовті крапки на листі;
- тля – зелені або чорні комахи на молодих пагонах.
У боротьбі з цими шкідниками часто використовують «Актеллік» і 2% масляну емульсію.