Каталог саджанцівІриси
Каталог саджанців
Карликові іриси

Карликові іриси купити в інтернет-магазині ГрінМаркет

Карликові або низькорослі Бородаті іриси (Dwarf Bearded-SDB) - цвітуть раніше високорослих сортів на два тижні, приблизно, квітень-початок травня. Висота квітконосів карликових бородатих ірисів коливається від 21 до 40 см. На одному квітконосі може бути 1-3 квітки, за будовою схожі з високорослими бородатими ірисами. Цвітіння нетривалий, але яскраве. Карликові іриси часто використовуються в оздобленні рокариев і альпійських гірок, рабаток, бордюрів, обрамлення доріжок.

Показано 1 - 1 позицій (усього позицій 1)
  • Код товару: 013797
  • Назва: Lemon Freeze
  • Назва українська: Ірис Лемон Фріз
  • Оригінатор: Keppel, 2008
  • Висота: 25 см
  • Час цвітіння: квітень-червень
  • Колір квітки: білий, жовтий
45.00 грн
27.00 грн
Карликові іриси

Місце для посадки ірисів карликових

Як і всі іриси, карликові краще ростуть на південному, південно-західному або південно-східному схилах, де в зимовий час не здувається сніг; люблять сонячне світло, а в другій половині дня можуть витримати півтінь. За морозостійкістю і живучості ця група випереджає високі (зимостійкість підвищується калійними добривами). Грунти воліють садові або легкі суглинки, нейтральні або слабокислі, з ідеальним варіантом рН 6,8. Представники групи менш за інших схильні до бактеріозу. З найбільш небезпечних хвороб - мокра коренева гниль. За здоров'ям потрібно стежити весь час, дотримуючись агротехніку і негайно видаляючи хворі екземпляри. Розростаються карликовi іриси менш інтенсивно, ніж інтермедіа, і тому не потребують частого розподілу і пересадку. Через світлолюбність і поверхневе розташування кореневої системи, при складанні складної посадки багаторічників, до карликових ірісів потрібна особлива увага і допомога садівника. Для рясного цвітіння на наступний рік, необхідно простежити, щоб у віялі закладалося і вільно розвивалося не менше 7-9 листків. Карликові іриси відмінно розмножуються деленками.

Час посадки ірисів карликових

Висаджувати краще в липні-вересні. При бідному ґрунті місце посадки перекопується на штик лопати з додаванням на 1 кв.м відра компосту або добре перепрілого гною. Для закладки квітки кореневище має прогрітися на сонці, тому висаджуються карликовi іриси на пісок, неглибоко і похило, залишаючи бруньки на рівні грунту і не засипаючи «спинку» землею. Дистанція при посадці 30 см. Поливають після посадки, в період бутонізації, з внесенням підгодівлі і в посушливі періоди, в решту часу карликовим ірісам досить атмосферної вологи. Розростаючись, за рік іриси можуть зміститися на декілька сантиметрів, тому для збереження форми групових посадок деленки розташовують листям назовні, а при посадках в ряд направляють кореневища на південну сторону (віялом уздовж ряду), щоб іриси не заважали один одному при розростанні. Також при розростанні кореневище часто виходить на поверхню, тому на зиму їх присипають торфом і землею, а навесні підгортання прибирають.

Карликові іриси в ландшафтному дизайні

Селекція цієї групи проходила спеціально доя посадки в бордюрах (звідки і назва). Але часто в ландшафтному дизайні вони використовуються в посадках навколо чагарників, близько доріжок, в створенні кам'янистих садів, для великих гірок. Найкраще виглядають великими групами однотонних сортів, в солітерних посадках.

 
0 грн