Еукоміс або евкоміс (Eucomis) відноситься до цибулинних багаторічних рослин. Родом з теплих регіонів південної Африки. Цей рід належить до сімейства Гіацинтові. Еукоміс вирощують як у відкритому ґрунті, так і в горщиках. З цибулинки спочатку з’являється прикоренева розетка плаского видовженого листя. Квітконос міцний, зазвичай сягає заввишки близько 60 см з гроноподібним суцвіттям, а на його верхівці є «чубчик» з пучка листячка. Тому еукоміс ще називають чубата лілія. Зірчасті квіти розкриваються, починаючи з нижньої частини. Їхнє забарвлення буває білим, кремовим, рожевим, бузковим та ін.,залежно від видової та сортової приналежності. Плід – коробочка з темним яйцеподібним насінням.
- Код товару: 016605
- Назва: Kona
- Назва українська: Еукоміс Кона
- Висота: до 60 см
- Час цвітіння: травень-серпень
- Колір квітки: темно-рожевий
- Розмір цибулини: 14/16
- Код товару: 016606
- Назва: Maui
- Назва українська: Еукоміс Мауї
- Висота: до 50 см
- Час цвітіння: травень-серпень
- Колір квітки: білий
- Розмір цибулини: 14/16
- Код товару: 016607
- Назва: Nani
- Назва українська: Еукоміс Нані
- Висота: до 50 см
- Час цвітіння: червень серпень
- Колір квітки: блідо-рожевий
- Розмір цибулини: 14/16
Найбільш поширені види
Еукоміс точковий – рослина висотою до 65 см з пласким витягнутим листям. Квіти зеленуваті у рихлих гронах.
Еукоміс осінній – формує білі квіти в красивих гронах заввишки близько 25 см. Є найбільш холодостійким видом. Цвітіння розпочинається пізніше, у порівнянні з іншими видами.
Еукоміс двоколірний – квіти зеленуваті з червоно-фіолетовими приквітками. Квіткова стріла сягає близько 45 см, на ній присутня велика кількість червоно-фіолетових штришків.
Еукоміс чубатий – формує високі квітконоси (близько 85 см), суцвіття зеленуваті, рожеві, пурпурові.
Особливості вирощення
У південних регіонах цибулинки висаджують одразу в саду після того, як зникне загроза заморозків. Розташовують їх на відстані біля 25 см одна від одної, а між рядами – 35 см.
В регіонах з більш холодним кліматом цибулинки можна спочатку висадити у горщики (не заглиблюючи, так щоб верхівка була трішки вище над рівнем ґрунту). Горщики повинні бути глибокими, у кожен горщик розмістити по одній цибулині. Спочатку полив має бути мінімальним, по мірі вегетації – регулярним, а з настанням стійкого тепла рослину акуратно пересаджують на постійне місце у відкритому ґрунті.
Вимоги до умов
Ґрунт має бути спушеним, родючим, дренованим.
Місце для висадження слід обрати безвітряне, дещо притінене.
Догляд
Допоки цибулина не проросла, поливати не потрібно. З появою листя та квітконоса рослину необхідно регулярно підливати та періодично підживлювати (2 рази на місяць). Використовувати можна комплексні добрива для цибулинних і квітучих рослин.
Цвітіння, яке триває впродовж літа, завершується наприкінці серпня. Рослина переходить у фазу спокою, листя поступово відмирає та засихає. До настання заморозків цибулини викопують, просушують та зберігають до наступного сезону у прохолодному сухому місці. Правильне зберігання запобігатиме загниванню цибулин.
Якщо еукоміс росте у горщику, цибулини можна не викопувати. Вони доволі добре зберігаються в землі в умовах квартири. Полив у період спокою здійснюють лише зрідка і в невеликій кількості.
Розмноження
Сортові рослини розмножують основним чином дітками.
Застосування у дизайні саду
Екзотичний красень еукоміс обов’язково знайде своє місце у саду. Він виступить як і в сольній партії, так і в поєднанні з іншими рослинами. Партнерами можуть слугувати гейхери, алісум, лобелія, ґрунтопокривні рослини. Також еукоміс матиме чудовий вигляд в кам’янистих садах на фоні каміння. Де б ви не посадили еукоміс, він неодмінно приверне увагу своїми декоративністю та своєрідністю!