Каталог

Schisandra. Купити саджанці лимонника китайського

Лимонник (Schisandra) - древній реліктовий рід, що росте на Далекому Сході і в Східній Азії. З 14 видів роду культивується лимонник китайський. Назва рослина отримала за лимонний запах при розтиранні стебел, коренів і плодів. Це деревна зимостійка листопадна ліана довжиною 4-6 (іноді до 12) м з чоловічими і жіночими кремово-білими квітками. При відсутності опори лимонник набуває форму куща, затримуючи плодоношення. Зацвітає рослина на 4-7 рік, а в вересні дозрівають червоні плоди, зібрані в кисті. Пагони лимонника поділяють на вегетативні (до 1,5 м), вегетативно-генеративні (до 0,5 м) і генеративні, плодючі (1-5 см).

Показано 1 - 1 товарів (усього товарів 1)
Сортування
Лимонник Лимонник китайський Лимонник китайський GreenMarket
Немає в наявності
Лимонник

Саджанці лимонника купити в Україні

Лимонник - однодомна рослина, причому наявність одних чи других квіток нестабільно, залежить від умов вирощування, і може змінюватися в деякі роки. Для гарантії плодоношення висаджують не менш як два ліан з дистанцією 50-100 см, також поруч з однодомні лимонником висаджують дводомний (його отримують вегетативним розмноженням).

Розмноження лимонника

Розмножується лимонник діленням куща, кореневими нащадками, відведеннями, насінням, рідше - зеленими живцями. Найлегше розмножувати ранньою весною кореневої порослю. Пагони почнуть плодоносити після третього року.

Посадка саджанців лимонника

Лимонник порівняно теневинослив і не дуже вимогливий до родючості грунту, посухостійкість низька. Особливо потребують вологи 1-2-річні сіянці. Грунти воліє родючі, супіщані, добре дренованих, переважно на нижній частині схилів або недалеко від води. Потреба в освітленні збільшується під час плодоношення. Для посадки лимонника вибирають місце, щоб верхівка ліани висвітлювалася сонцем, а підстава була в тіні. У теплому кліматі посадка проводиться в жовтні, на північ від - в квітні-травні. У посадочні ямки 50х50х40 см вносять перегній.

Особливості догляду за лимонником

Головна умова успішного культивування - хороший дренаж грунту (керамзит, бита цегла, щебінь), бажано на схилі, і запобігання застою води. Молоді ліани до плодоношення кожні 7-10 днів удобрюються. Благотворно діють на лимонник позакореневе підживлення і дощування влітку. З початком плодоношення підживлення припиняються. Перед зимою грунт мульчують листям або збірним компостом (5-20 см). Чим світліше листя, значить, тим більше лимоннику потрібно тіні. Для підвищення врожайності необхідна проріджують обрізка: в наших умовах лимонник запилюється вітром, і густа поросль заважає процесу. Проводять образку восени, але краще навесні до розпускання бруньок. Також лимонник не плодоносять без шпалери.

Хвороби і шкідники лимонника

Серйозних хвороб і шкідників у лимонника в наших широтах немає. Можлива плямистість листя, філлостікоз, аскохітоз, рамуляріозу, борошниста роса, фузаріоз. Завдяки специфічним запахом, місцеві шкідники уникають лимонника. У ландшафтному дизайні лимонник використовують у вертикальному озелененні: його красива зелена стіна захистить від вітру, пилу і сонця. Лимонником декорують стіни і альтанки, перголи і трельяжі. Також його можна використовувати як почвопокровний кущ, для пом'якшення ліній залізних огорож і бетонних будівель.

Чому ми
Більше 5000 саджанців плодових і декоративних рослин
Професійна
упаковка
Гарантія на відповідність
сортів
Заміна пошкоджених
саджанців