Каталог

Juniperus communis. Купити саджанці ялівцю в Україні

Ялівець привертає садівників красивою блакитно-зеленою хвоєю протягом цілого року, синьо-сірими шишкоягодами, характерним «бальзамічним» запахом, невисокою вимогливістю до умов вирощування і, звичайно, довговічністю. У світі відомо понад 70 видів ялівцю, а ще більше форм і сортів, які відрізняються по висоті (від декількох сантиметрів до 20 метрів) і життєвій формі (дерева, чагарники, ґрунтопокривні). Саме тому ялівець - універсальна декоративна рослина, яка часто використовується в одиночних посадках, на клумбах, альпійських гірках, у живоплотах, уздовж доріжок і на терасах. Ялівець витримує обрізку і фігурну стрижку, придатний для формування бонсай.

Ялівець звичайний

Ялівець невибагливий - він росте на кам'янистому грунті, на піску, в більшості своїх видів стійкий до посухи і морозу. Практично всі види ялівцю ростуть в освітленому і провітрюваному місці, тільки звичайний і віргінський ялівці можуть рости в півтіні.

Посадкова яма для саджанців ялівцю. Розмір ями, в яку передбачається висаджувати ялівець, повинен в два рази перевищувати обсяг його кореневої системи. Якщо ґрунт супіщаний, в грунтову суміш, якою наповнюють яму, потрібно додати торф (чверть обсягу грунту в посадковій ямі), а якщо грунт суглинистий, до неї додають по третині торфу і промитого піску. На одне відро торфу необхідно додати 1-2 склянки золи, так як торф зазвичай має кислу реакцію. Щоб уникнути застою води, для дренажу на дно ями потрібно насипати щебінь або червону биту цеглу.

Посадка саджанця ялівця. При посадці ялівцю потрібно звертати увагу на те, щоб коренева шийка рослини перебувала над рівнем землі, при пересадці з грудкою землі вона повинна знаходитися трохи вище рівня грунту (через деякий час рослина осяде). Але для горизонтальних видів ялівцю деяке заглиблення кореневої шийки безпечно. При визначенні відстані між рослинами потрібно враховувати, що в міру розвитку ялівцю, особливо повзучих і сланких форм, вони можуть займати поверхню до декількох метрів у діаметрі. Бажано не допускати підвищеної густоти посадок ялівцю, оскільки при цьому порушується режим їх освітлення і провітрювання, що сприяє розвитку захворювань. Для кращої приживлюваності рослини при посадці вносять стимулятори коренеутворення Корневин (2-2,5 л на дерево), Радіфарм (25 г / 10 л, 2-3 л на дерево) або інші. Органічні добрива застосовувати не варто, так як це може знизити стійкість рослин до хвороб. 

Мульчування ялівця.Пристовбурне коло бажано добре полити і замульчувати, щоб запобігти перегріву, утримати вологу, запобігти розвитку бур'янів і відкладання яєць хрущами. Для мульчування доцільно використовувати шматки кори сосни, які можна зібрати на вирубці або в місцях зберігання та переробки соснової деревини. Мульча з кори зберігає декоративний вигляд і здатна захищати грунт від випаровування протягом декількох років. Можна також використовувати для мульчування шкаралупу волоських горіхів. Щоб перешкоджати розвитку бур'янів, між рослинами можна насипати декоративну крихту або висіяти ґрунтопокривні вічнозелені рослини (горлянки, ломикамені, мшанки, очитки повзучі, чебреці). При цьому також збільшиться декоративність композиції.

Полив ялівця. Полив ялівцю потрібен рідкісний, але рясний. Якщо є можливість, застосовуйте автополив, дощування, але не в жаркі години, а ввечері.

Укриття саджанця на зиму. Взимку хвоя рослин випаровує вологу, в той час як коріння не можуть постачати рослині вологу із замерзлої грунту. Щоб уникнути ослаблення рослин, їх вкривають на зиму і ранню весну лутрасилом. 

Размноження ялівця. Ялівець можна розмножувати насінням, живцями, відводками або щепленням. Живцями садівники розмножують ялівці частіше, але не всі види добре живцюються. Краще всього використовувати для живцювання однорічні пагони довжиною 10-12 см, зрізані на початку весни. Найбільш простим є розмноження ялівцю відводками, яке можна здійснювати з квітня до липня.

Чому ми
Більше 5000 саджанців плодових і декоративних рослин
Професійна
упаковка
Гарантія на відповідність
сортів
Заміна пошкоджених
саджанців