Каталог

Пряні трави купити в Україні

Рекомендуємо купити пряні трави в горщиках в інтернет-магазині ГрінМаркет для вирощування на ділянці і в домашніх умовах.

Лаванда

Лаванда

Чебрець

Чебрець

Інші пряні трави

Інші пряні трави

Пряні трави

Крім незабутнього аромату більшість з рослин цієї групи мають вишуканий зовнішній вигляд і незвичайну форму листя. Купити пряні трави в горщиках можна для створення композицій на ділянці і в інтер'єрі, а також для приготування смачних і корисних страв.

Популярні прянощі

Пряні трави, фото яких представлені на сайті, прості в догляді і прекрасно розвиваються на кухонних підвіконнях. Ще кілька десятків років в арсеналі господинь України перебувало всього 3-5 ароматних культур, але зараз ситуація змінилася. Сьогодні виростити пряні трави в саду під силу кожному квіткарю, а при відсутності ділянки їх завжди можна поселити на лоджії або підвіконні.

Вирощувати можна екзотичні і класичні культури:

 • Базилік – гість з теплих країн, що використовується для приготування сиру, салатів, страв з м'яса і риби.
 • Коріандр – ароматний представник флори, який може вживатися в їжу в вигляді свіжого листя і насіння.
 • Чебрець – гарний компактний кущик, прекрасно переносить заморозки.

Вивчаючи, які пряні трави можна виростити на підвіконні, не варто забувати про стевію, лаванду, шавлію, м'яту, мелісу. Всі культури віддають перевагу світлим зонам, так як в темряві вони не здатні накопичувати ефірні масла.

Особливості посадки

Виростити пряні трави на підвіконні – завдання досить нескладне, з яким з успіхом впорається навіть новачок. Важливо перед плануванням посадки визначити, який садок на підвіконні буде мати значення – ароматні трави для приготування страв, отримання лікарської сировини або створення неординарних композицій.

Підбираючи пряні рослини, слід враховувати їх відношення до світла. Наприклад, базилік і шавлія люблять ніжитися під сонячними променями, а петрушка, навпаки, сховатися на північному вікні. Алгоритм посадки «домашніх грядок»:

 • Приготувати живильний, пухкий субстрат, змішавши в рівних кількостях пісок, компост, садову землю. Застосування готового грунту, який можна знайти в інтернет-магазині, істотно спростить виконання робіт.
 • Купити пряні трави в горщиках або без з гарантією високої якості від GreenMarket.
 • Приготувати ємність, діаметр якої буде на 3-4 см більше постачальницької тари. На дно горщика укласти дренажний матеріал.
 • Акуратно вийняти рослину з вазона. Встановити в «новий будиночок». Порожнечі заповнити грунтом, акуратно трамбуючі її.
 • Рясно полити водою.
 • Поставити вазон з пряними травами під розсіяне світло для акліматизації.

Багаторічні пряні трави саду вирощуються аналогічно, так, потрібно скласти список культур, створити схеми посадки прянощів, підготувати грунт, грядку, посадка молодих екземплярів.

Важливо! У GreenMarket купити пряні трави в горщиках для вирощування в саду або на підвіконні можна з гарантією відповідності сорту. Всі саджанці повністю здорові, акліматизовані і придатні для вирощування в усіх регіонах України.

Рекомендації для кімнатного вирощування

Щоб рослини добре розвивалися в домашніх умовах, слід знати такі нюанси:

 • Для трав, які вживаються в їжу, частіше необхідно брати для посадки бокси побільше. Зменшити вагу горщика допоможе укладання великого шару легкого дренажу – пінопласту.
 • При використанні керамічних ємностей варто пам'ятати – волога з таких горщиків випаровується набагато швидше.
 • Укладання дренажу обов'язкова – коріння пряних культур ніжне і бояться застою води біля коріння.
 • Грунт набагато простіше придбати спеціальний в магазині – субстрат повністю збалансований і підходить для вирощування практично всіх ароматних рослин.
 • За вологістю ґрунту варто стежити особливо ретельно – мокрий грунт призводить до виникнення інфекцій, сприяє уповільненню в розвитку.
 • Як тільки гілочки підростуть у висоту 15-25 см їх слід обрізати – омолодження куща сприяє активному утворенню нових пагонів.
 • При вирощуванні прянощів на північних і східних вікнах необхідне підсвічування. У зимовий час фітолампи доцільно включати і на південних підвіконнях.

Визначивши, як виростити пряні трави на підвіконні, вже буде дуже складно відмовитися від постійного наявність свіжих ароматних рослин дома.

Чому ми
Більше 5000 саджанців плодових і декоративних рослин
Професійна
упаковка
Гарантія на відповідність
сортів
Заміна пошкоджених
саджанців