Каталог

Саджанці туї — ціна від ГрінМаркет

Туя західна - одна з найбільш широко використовуваних в озелененні хвойних рослин, що обумовлено різноманіттям дуже декоративних сортів (близько 120) як карликових, так і високорослих до 10 м заввишки і невибагливістю туї західної у вирощуванні. Хвоя лускоподібна, блискуче-зелена, у ряду форм золотиста, взимку зазвичай буро-зелена, але деякі форми такі як Смарагд і взимку зберігають зелену хвою. Крони сортів туї різноманітні і бувають пірамідальними, конусоподібними і кулястими. Туї широко використовують для озеленення садових ділянок, з них створюють алеї, бордюри, вони добре виглядають в групах з іншими видами хвойними. Карликові сорти туй висаджують у рокариях, на альпійських гірках і міксбордерах.

Показано 1 - 1 товарів (усього товарів 1)
Сортування
Туя Туя Salland GreenMarket
  • Код товару: 522013
  • Кількість в упаковці: 1 шт
  • Підходить на зріз: Ні
  • Період цвітіння кінець: червень
  • Період цвітіння старт: червень
  • Зона морозостійкості: Зона 5-6
  • Період посадки кінець: травень
Туя

Саджанці туї західної

Незважаючи на те, що туя - «прибулець» з Північної Америки та Східної Азії, вона не примхлива, і здатна вижити в нашому помірному кліматі. За свій аромат ця рослина отримала грецьке ім'я, яке перекладається як «воскуріння». Туя західна - хвойна вічнозелена рослина сімейства кипарисових, її хвоя представлена не голками, а налягаючими одна на одну дрібними «лусочками». Ця хвоя опадає через 2-3 роки з дрібними гілочками. На своїй батьківщині досягає 30 м висоти, у північних широтах не росте вище 10-11 м. У садівництві найбільше цінується за зимостійкість і невибагливість. Цей вид став основою безлічі сортів (близько 120) і форм, серед яких карликові, плакучі, ряболисті.

У маленьких (7-12 мм) яйцевидних шишках туї розвивається по 2 насінини. Хоча на розвиток сіянця потрібно 5 років, але зате він буде краще адаптований до місцевих грунтів і клімату. Оптимально висаджувати насіння туї навесні на глибину до 5 см та замульчувати їх хвоєю. Сходи сіянців ніжні, їм буде потрібен захист від сонця, щоб запобігти опікам. Грунт сіянці люблять пухкий і вологий, добре реагують на підгодівлю суміші гною і води 1:20. Можна розмножувати тую і живцями 2-3-річних пагонів, і річними напівздеревілими відростками (але в даному випадку з «п’яточкой»). Для кращого вкорінення беруть суміш торфу і дерну 1:1, висаджуючи живці на глибину 1,5-2,5 см. Саджанці також потрібен захист від сонця і висока вологість. Завдяки компактності кореневої системи, туя нормально витримує пересадку.

Посадка саджнанців туї

Туя може рости як на сонячному місці, так і в легкій півтіні. Це невибагливі до грунтів рослини, але краще ростуть на свіжих родючих, добре проникних грунтах. Для хорошого розвитку туй, особливо перший рік після посадки, необхідний своєчасний рясний полив. Висаджувати тую можна як навесні, так і восени, для кращої приживлюваності намагаючись не пошкодити земляну грудку. Туя відмінно переносить обрізку, і при певному умінні кроні можна надати цікаву форму: спіральну, кулясту або перетворити дерево в зелену скульптуру. 

Туя західна воліє суглинні і супіщані грунти, хоча добре росте і на інших, але обов'язково добре дренованих грунтах. Посадкову грунтосуміш готують з листової або деревної землі, торфу і піску в співвідношенні 2:1:1. Мульчують тріскою і торфом. Туя любить регулярний полив, а особливо дощування. У перший місяць після посадки саджанці поливають щодня по 10-30 л води. Добре росте в півтіні, а декоративні форми - при повному освітленні. Погано переносить протяги. На відсутність догляду або надмірне добриво туя реагує втратою декоративності. Підживлюють азотними добривами ранньою весною, а на початку літа - калійними, до бідних грунтів додають фосфорні. Крону формують навесні.

Захворювання туї західної

Небезпечний шкідник туї, якого важко вивести - ложнощитівка, а також туєва тля. Для захисту від них ранньою весною, на початку, в середині літа і восени рослину обприскують кабофосом. З грибком, який викликає пожовтіння лусочок та опадання побурілих пагонів, борються обприскуванням 0,2% -вим фундазолом з липня по жовтень.

Как не заблудиться в двух туях

Чому ми
Більше 5000 саджанців плодових і декоративних рослин
Професійна
упаковка
Гарантія на відповідність
сортів
Заміна пошкоджених
саджанців